معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق استان اصفهان در حاشیه همایش دانش بهره وری انرژی و تقدیر از مشترکان همکار در برنامه پیک مصرف برق در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما، همکاری صنایع، شهرک های صنعتی و جهاد کشاورزی برای مشترکان این بخش در رعایت الگوهای پیک مصرف را بسیار مثبت ارزیابی کرد  و گفت: با توجه به اینکه امسال طبق مصوبه مجلس، تغییر ساعت در این فصل اعمال نشد، ساعات اداری از 16 خردادماه از 6صبح تا 13 به منظور استفاده از ساعات خنک روز برنامه ریزی شده است و ادارات ملزم هستند که 30درصد مصرف برق خود را نسبت به دوره مشابه در ساعات اداری و 60درصد بعد از ساعت 13 کاهش دهند و چنانچه به این الزام توجه نکنند، برق آنها قطع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بازار، جعفر بحرینی بیان کرد: تابستان سال گذشته و با توجه به برنامه های کمبود بار که توانیر اعلام کرد، ملزم به مدیریت بار 450 مگاوات شدیم و خوشبختانه با همکاری بسیار خوبی که از سوی مشترکان صنعتی، کشاورزی و ادارات صورت گرفت،  توانستیم از این پیک عبور کنیم.
او با ابراز خورسندی از همکاری بسیار خوب صنایع و شهرک های صنعتی، گفت: برای هر شهرک صنعتی، یک روز کاری از شنبه تا پنج شنبه انتخاب می شود تا مصارف عمده برق خود را به حداقل برساند و با توجه به رعایت الگو، برق آنها قطع نخوهد شد و به دلیل نداشتن ژنراتور، سرورها دچار مشکل نمی شوند. ضمن آنکه روشنایی و فعالیت بخش اداری دایر است.
بحرینی در ادامه افزود: کشاورزان نیز در دو گروه از ساعت 11 تا 16 بعداز ظهر و از ساعت 13 تا 18 بعداز ظهر با هدف رعایت پیک، ملزم هستند که برق چاه های خود را غیرفعال نمایند.
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق استان اصفهان  با اشاره به یک میلیون و 600هزار مشترک  در استان، توضیح داد: از نظر مصرف انرژی در سطح استان، 42درصد مصرف انرژی مربوط به بخش صنعت، نزدیک به 26درصد انرژی توسط بخش کشاورزی مصرف می شود و سهم مشترکان خانگی، تجاری و اداری در مجموع حدود 30درصد است.
او در صحبت از طرح های وزارت نیرو برای مشترکان خانگی، از طرح تشویقی یک مساوی 20 نام برد و افزود: این گروه به ازای یک کیلووات صرفه جویی معادل 2هزار تومان تشویقی دریافت می کنند. همچنین، اگر معادل دوره مشابه سال قبل مصرف کنند، بعنی کمتر از 300کیلووات زیر الگوی مصرف، به ازای هرکیلووات، 2هزارتومان و اگر بالی الگو و زیر میزان مصرف سال قبل مصرف نمایند، دریافت تشویقی به میزان بالای کیلوواتی 500تومان خواهد رسید.
او یادآور شد: چون متوسط نرخ خانگی برای هرکیلووات 100 تومان است، 2هزار تومان تشویقی معادل 20 برابر مصرف برای هرکیلووات است و مشترک می تواند تا یک میلیون تومان تشویقی دریافت نماید. این طرح بویژه در شهرهای گرمسیری استان مانند کاشان با الگوی مصرف بالای 1000کیلووات و دیگر شهرهای استان حدود 300 کیلووات است.

فرزانه افسرطه