رئیس اتحادیه هتلداران اصفهان با ارائه آماری از هتل‌ها و مهمان‌پذیرها گفت: اصفهان در حال حاضر با دارا بودن 104 هزار هتل یک تا پنج ستاره و حدود 65 مهمانپذیر، پذیرای مهمانان داخلی و خارجی است.
مهدی نریمانی با اشاره به پدیده بوم گردی در اصفهان افزود: در خانه‌های روستایی و در  مناطق ویژه روستایی، اصفهان دارای بهترین مکان برای بوم گردی هم از لحاظ تعداد و هم از لحاظ کیفیتی مقام اول را دارد. ولی در حوزه هتل با کمبود مواجه است. نریمانی با اشاره به دو دهه پیش که با وارد شدن صنعت گردشگری، سازمان گردشگری به تدریج به سمت خارج شدن گردشگری از سازمان شد و در حوزه خودش به سازمانی مبدل شد که متوجه شد باید برای بهبود صنعت اقداماتی انجام دهد، یک بیداری برای بقیه شهرها ایجاد شد. دولت وام‌های تبصره‌ای، وامهای چهار درصدی با دو یا سه سال تنفس به سرمایه گذار داد و تعدادی هتل در کشور ساخته شد. ولی با این حال هنوز در بحث اقامت مسافر به خصوص در ایام پیک، ایران با مشکل روبه روست.  ولی اصفهان نسبت به دیگر شهرهای کشور بیشتر با این معضل درگیر است. نریمانی افزود: هر یک از گروه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی که به کشور وارد می‌شود، حتماً دیدن شهر اصفهان را در برنامه گردش خود قرار خواهند داد .

رئیس اتحادیه هتلداران اصفهان، با اشاره به اینکه بسیاری از کشورها ایران را نمی‌شناسند ولی با اسم اصفهان آشنا هستند گفت: با وجود آشنایی کشورها با شهر اصفهان ما در قبال آن چه کردیم؟ در زمان‌های حمایتی، شورای شهرها و مدیریت شهری این عزم را نداشتند و  فقط به دنبال این بودند که اگر کسی در زمینه هتلداری سرمایه گذاری کرد باید هزینه‌های رستورانش را تجاری بپردازد و هزینه‌هایی به سرمایه گذار تحمیل کردند که مانع ورود سرمایه‌گذار در هتل سازی شدند. این اتفاق باعث شد هتل جدیدی در اصفهان ساخته نشود. مدیر عامل مجمع گردشگری ایران افزود:  به عنوان مثال در شش سال گذشته، سه یا چهار هتل ساخته شده است. چون سرمایه گذار باهوش است و می‌داند سرمایه‌اش را باید جایی ببرد که بتواند آرامش داشته باشد. اگر سرمایه گذار به  اصفهان نیامد به خاطر ناهماهنگی مسئولان ما بوده است و در حال حاضر شورای شهر و شهرداری دو ارگانی هستند که باید در این زمینه همکاری کنند.
نریمانی اضافه کرد:  اگر قرار است در اصفهان هتل سازی شود باید عزم خود را جزم کنیم. شهرداری اولین جایی است که چند پروزه معطل دارد و با حمایت از سرمایه گذار می‌تواند به این امر کمک کند. همچنین در اختیار گذاشتن زمین توسط شهرداری نیز می‌تواند در پیشبرد این مطلب مؤثر باشد .