اقتصادبازار:  به گفته محبی رئیس اتحادیه موبایل، بازار موبایل ماهانه نیازمند یک میلیون دستگاه گوشی است، اما از ابتدای سال تاکنون حدود ۸۰۰ هزار گوشی مطابق با آمار گمرک، وارد کشور شده و بیش از ۲ میلیون کسری در بازار گوشی دیده می‌شود. به نظر می‌رسد با افت قیمت دلار در بازار نرخ اکثر گوشی‌های موبایل در برند‌های مختلف کاهش یافت.


علی یکی از فروشندگان موبایل در جمهوری می‌گوید: قیمت‌ها در برخی از برند‌ها کاهش زیادی داشته است و امیدواریم این رویه ادامه دار باشد. او می‌گوید: با موج گرانی گوشی موبایل که از سال گذشته آغاز شد تقاضای خرید موبایل به شدت کم شده بود که امیدواریم با این افت قیمت‌ها مجددا بازار رونق گیرد.

بر اساس این گزارش با روند کاهش نرخ دلار و تامین ارز واردات گوشی موبایل از سامانه نیما و بازار ثانویه ارزی با دلار ۸۰۰۰ تومانی، به‌نظر می‌رسید میزان واردات گوشی افزایش یافته و قیمت انواع گوشی‌های موبایل در ماه‌های گذشته ارزان شود که این اتفاق طی ماه‌های گذشته نیفتاد اما در حال حاضر قیمت تمامی گوشی‌های برند‌هایی همچون آیفون، سامسونگ، هواوی، اچ تی سی، ال جی و ... تا ۲۰ درصد ارزان شدند و به گفته کارشناسان در صورت شکستن حباب قیمتی ناشی از کمبود گوشی در بازار، این نرخ ۳۰ درصد دیگر نیز ارزان می‌شود.

 در حال حاضر قیمت آیفون ۸، ۶۴ گیگ در بازار امروز ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، این در حالی است که قیمت این مدل تا ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم رسیده بود که با کاهش دلار قیمت آن هم کاهش یافت.

در زیر قیمت چند مدل گوشی موبایل آمده است:

 

3 میلیون و 460 هزار تومان

گوشی سامسونگ گلکسیA 50

9 میلیون تومان

سامسونگ پلاس s9

5 میلیون و 200 هزار تومان

گوشی سامسونگ گلکسی A70

1 میلیون و 965 هزار تومان

گوشی هواوی P smart

5 میلیون و 260 هزار تومان

اپل ایفون 7

2 میلیون و 815 هزار تومان

هواوی وای 9

10 میلیون تومان

اپل ایفون 8

2 میلیون و 300 هزار تومان

سامسونگ گلکسی M10

   

 

به گزارش رویداد۲۴ خریداران گوشی تلفن همراه می‌توانند قبل یا حین خرید کالا، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به آدرس http://۱۲۴.ir/pages/price.aspx با جستجوی برند و مدل تلفن همراه مورد نظر خود، از آخرین قیمت‌های اظهار شده توسط شرکت‌های واردکننده مطلع شوند.