به گزارش اقتصاد بازار، مجید نادرالاصلی،  رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان در پاسخ به برخی شبهه افکنی هایی که در خصوص پروژه های انتقال آب از حوضه های آبریز بختیاری، زاگرس و سرشاخه های آن توسط برخی افراد به عنوان نماینده و یا مسئول استانی مطرح می شود، اظهار کرد: هرچند که مردم دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری همواره ارتباطی تعاملی و همسو داشته و دارند و این تعاملات عمیق و ریشه دار به صورت منطقه ای و محلی است، ولی برخی از مدیران و یا مسئولان نمی خواهند این تعاملات تقویت شود و تلاش می کنند تا با بیان برخی اظهارنظر های خلاف واقع، در این زمینه خلل وارد کنند.

وی اظهار کرد: ایجاد اختلاف در قالب قومی گرایی هرگز زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نبوده و نیست و مهم تر از آن این که، این نماینده مردم شریف و انقلابی شهرکرد در مجلس با یک ادبیات نامناسب حق قانونی و شرعی مردم اصفهان تحت عنوان حق آبه و سهم آبه را نادیده می گیرد. در حالی که بخشی از این حقی که امروز او از آن سخن می راند، مهریه زنان اصفهانی است و این یعنی این که شما به شرعیات هم بی توجهی می کنید.

رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به این که هرچند اصفهان برای برون رفت از این بحران در صدد طراحی طرح های جدید نیز هست، یادآور شد: بهتر است این نماینده مردم در مجلس مطلع باشد که امروز اصفهان در حالی در عطش کم آبی می سوزد که با مناعت طبع، نیمی از آب شرب این استان به استان همجوار خود انتقال یافته و هیچگاه برای مردم و هیچ یک از مسئولانش خط و نشان نکشیده اند.

نادرالاصلی همچنین با اشاره به این که قوم بختیاری از اقوام پر افتخار ایران اسلامی است، خاطرنشان ساخت: بهتر است دوستان و بزرگان و متنفذین قوم بختیاری وارد عمل شده و خودشان راساً با چنین ادبیاتی برخورد کنند و اجازه ندهند یک نماینده بخاطر برخی مسائل غیر مربوط چنین روابط و تعاملاتی را دچار چالش کند.

بنا بر این گزارش، احمد راستینه، نماینده شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی روز پیش گفته بود: “اجازه حفر تونل بهشت آباد در این استان را نخواهیم داد!”

وی همچنین از پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه انتقال آب بن – بروجن خبر داده و از شرکت آب منطقه ای آن استان خواسته تا سریعا این پروژه اجرایی و محل آبگیر آن مشخص شود.