کانون پرورش فکری استان اصفهان با همکاری بسیج ادارات و کارمندان استان، همایش " رای اول، رای موثر" را با هدف شور و نشاط فضای انتخابات و افزایش شعور سیاسی نوجوانان در مجتمع فرهنگی برگزار کرد.

به گزارش اقتصاد بازار به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، سید محمد قلمکاریان حضور رأی اولی‌ها را در انتخابات ١۴٠٠ بسیار مهم دانست و گفت:  مشارکت در انتخابات و حماسه حضور برای نوجوانی  که تازه به بلوغ سیاسی رسیده بسیار مهم است چرا که  با افکار نو و تازه در جشن سیاسی انتخابات حاضر می‌شود تا مهر حضور و توجه به ارکان کشور را برای نخستین بار در زندگی خود تجربه کند. 

قلمکاریان ضمن اشاره به اینکه امسال یک میلیون و پانصد هزار نفر رأی اولی داریم و حضور در اولین انتخابات از خاطرات یادگار و ماندگار در ذهن آنان است، تصریح کرد: بی‌شک حضور رأی اولی‌ها در انتخابات می‌تواند در افزایش شور و نشاط فضای انتخابت مؤثر باشند، نوجوانانی که برای نخستین بار می‌خواهند شعور سیاسی خود را بسنجند.

مدیر کل کانون استان اصفهان افزود: انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از حساسیت خاصی برخوردار است چراکه دشمنان انقلاب همچون انتخابات گذشته مردم را به عدم شرکت در انتخابات دعوت کرده‌اند و برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان انقلاب همه ما وظیفه‌داریم آحاد مردم را به پای صندوق‌های رأی دعوت کنیم و حضور حماسی رأی اولی در انتخابات و تحولات سیاسی و اجتماعی کشور نقش کلیدی و اساسی دارد.

سرهنگ شفیعی رییس سازمان بسیج ادارات و کارمندان استان اصفهان سیره، منش و زندگینامه سردار سلیمانی را  به عنوان یک الگو تام برای نوجوانان معرفی کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی محبوب همه دلهاست چرا که نگذاشت دست گرو ه های تفکیری و داعشیان به ناموس ایرانی برسد و در عراق و سوریه به عمر آنان پایان داد.

وی افزود: سهم هر رای اولی دفاع از دستاوردهای انقلاب و کوتاه کردن دست دشمنان از سرزمین ایران است.به گفته سردار سلیمانی ایران حرم است و حضور همه به خصوص رای اولی ها به عنوان مدافعین حرم  نقش کلیدی و تعیین کننده ای دارد.