پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازار

امروز: یکشنبه 15 تیر 1399, 14 ذی‌القعده 1441, Sunday 5 July 2020
کد خبر: 13101
منتشر شده در پنج شنبه, 05 تیر 1399 09:29
تعداد دیدگاه: 0

علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در گفت‌وگو با رادیو جوان گفت: «یکی از خصوصیات صنعت گردشگری این است که خیلی زود بازسازی و ترمیم می‌شود، خوشبختانه این مهم در ایران زودتر از پیش‌بینی‌ها اتفاق افتاد و با آغاز سفرهای داخلی، شاهد رونق مجدد صنعت گردشگری در ایران هستیم.» به‌گزارش میراث‌آریا، مونسان با اشاره به تاثیر کرونا بر صنعت گردشگری، تصریح کرد: «با شیوع کرونا یکی از بخش‌هایی که در دنیا آسیب دید، گردشگری است که در کشور ما نیز این اتفاق روی داد. در روزهای پایانی سال و آغاز سال نو، به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، سفرها متوقف شد و صنعت گردشگری نیز دچار آسیب شد.»

وی افزود: «با این حال با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد زودتر از پیش‌بینی‌ها، این صنعت در داخل کشور بازسازی خود را آغاز کرد و با کمک‌ها و حمایت‌های رئیس‌جمهوری و نیز مجوزهای لازم از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، شاهد آغاز سفرهای داخلی بودیم که توانست بخشی از آسیب‌های این صنعت در تعطیلات نوروز را جبران کند.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «تنها در دو تعطیلی خرداد، شاهد ثبت چهار میلیون نفر شب‌اقامت در کشور بودیم. آنچه اهمیت دارد این است که سفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود، در همین زمینه دستورالعمل‌های بسیار خوبی برای اماکن اقامتی ابلاغ شده و این اماکن کاملا ایمن هستند و تمام پروتکل‌های بهداشتی در آنها رعایت می‌شود.»

وی افزود: «آنچه در تشدید ابتلا به کرونا تاثیرگذار است، اجتماعات است. بیشتر گلایه وزارت بهداشت نیز از اجتماعات است. درحالی‌که اگر در سفر تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و از حضور در اجتماعات خودداری شود، مشکلی پیش نخواهد آمد، ضمن اینکه تمام اماکن اقامتی ما پروتکل‌های بهداشتی را به‌طور دقیق و کامل رعایت می‌کنند و تحت نظارت هستند.»

نوشتن دیدگاه


آخرین اخبار