رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ طرح، ایده و محصول فناورانه و دانش‌بنیان برای شرکت در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده اند و ۳۰ رویداد جانبی در حوزه‌های علمی و فناوری نیز برگزار می‌شود. علی جهانگیری با بیان اینکه ثبت‌نام طرح‌های فناورانه برای شرکت در این دوره از نمایشگاه نسبت به دوره گذشته تقریبا ۲ برابر شده است، افزود: از مجموع طرح‌های ثبت‌نام شده، ۴۵۶ طرح مربوط به خارج از استان آذربایجان شرقی است. وی با اشاره به اینکه رینوتکس هفتم در ۱۸ زون (ناحیه) تخصصی برگزار می‌شود، افزود: بیشترین طرح‌ها در زون الکترونیک با ۵۴۷ طرح، زون آب با ۱۷۴ طرح و زون ارتباطات با ۱۷۲ طرح ثبت‌نام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: در مدت برپایی این نمایشگاه، حدود ۳۰ رویداد فناورانه شامل نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی‌های علمی و رویدادهای استارتاپی برگزار می‌شود. وی از رونمایی ۱۲ طرح یا محصول فناورانه و دانش‌بنیان در طول برگزاری این نمایشگاه خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین این طرح‌ها، اطلس نقشه‌های پتانسیل مواد معدنی آذربایجان شرقی است که به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی تدوین و تمام لایه‌های اکتشافی و اطلاعاتی پهنه‌های معدنی استان در آن تلفیق و مدل‌سازی شده است.

WhatsApp Image 2019 11 05 at 10.24.531

حضور آجرنماچین با ارائه آخرین دستاوردها

همچنین در این نمایشگاه که با هدف کمک به تجاری سازی، توسعه فناوری، بستر سازی برای تکمیل چرخه علم و فناوری تا کسب و کار و افزایش صادرات برگزار می گردد، شرکت نماچین به نمایندگی از خانه صنعت ،معدن و تجارت استان اصفهان در غرفه 14 سالن امیرکبیر حضور بهم رسانیده است. از آنجا که  واحد تحقیق و توسعه گروه کارخانجات نماچین با هدف ارتقاء سطح کیفی و کمی محصولات  خود سعی داشته است نیاز مشتریان خود به بهترین شکل برآورده سازد در این راستا برای اولین بار اقدام به تولید آجرهای تراکوتا نموده است و جهت تکمیل اجرای نمای ساختمان با همکاری شرکتهای دانش بنیان اقدام به تولید انواع چسبهای ساختمانی و پودر های بندکشی و نانو های پوششی آبگریز کرده است. شایان ذکراست این شرکت سعی دارد تا در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای خود را به عرضه نمایش درآورد.

شایان ذکر است، هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) ۱۳ تا ۱۷ آبان ماه جاری از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در نمایشگاه بین المللی تبریز در حال برگزاری است.