در نشست مشترک مديران شركت پالايش نفت اصفهان با رئیس و چند تن از اعضای هیأت‌ نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان، شرکت پالایش نفت اصفهان به منظور تعامل دو سویه با اعضای اتاق اصفهان در زمینه تامین تجهیزات، قطعات و استفاده از تولیدات ساخت داخل و همچنین تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت های پتروشیمی و پالایشی اعلام آمادگی نمود.

مسعود گلشیرازی با اشاره به پتانسیل های موجود در اتاق بازرگانی اصفهان و انجام اقدامات زیرساختی در راستای کمک به حل مشکلات فعالان اقتصادی اصفهان، سرمایه گذاری اتاق در پروژه هایی چون نمایشگاه بین المللی اصفهان، شرکت تامین آب و استفاده از آب فراسرزمینی برای کمک به تامین آب مورد نیاز صنایع استان و ایجاد صندوق قرض الحسنه حمایت از فعالان اقتصادی را ازجمله این اقدامات بیان کرد.

وی ضمن توصیه به شركت پالايش نفت اصفهان برای استفاده از خدمات اتاق برای رفع مشکلات موجود، اظهار کرد: با توجه به اینکه مسایل مبتلابه این شرکت، جزو مشکلات کلان صنایع است، با استفاده از بسترهایی نظیر ستاد تسهیل، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، ستاد اقتصاد مقاومتی و ... همچنین خدمات مربوط به شتاب دهنده های مختلف موجود در اتاق اصفهان؛ از جمله شتاب دهنده صادراتی در شرایط بحرانی کنونی می توان در راستای پیگیری و رفع بسیاری از مشکلات قدم برداشت.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان ضمن دعوت از مدیرعامل شركت پالايش نفت اصفهان برای عضویت در شورای گفتگوی استان گفت: با ظرفیت موجود در این شورا و تعامل و همراهی مسئولان دستگاه های اجرایی می توان مشکلات آنها را مرتفع نمود.

گلشیرازی، ابراز امیدواری نمود که با توجه به خدمات محور شدن فعالیت های دوره نهم اتاق بازرگانی اصفهان، از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف اقتصادي استان و كشور استفاده شود.

مرتضی ابراهیمی، مدیرعامل شركت پالايش نفت اصفهان با بیان اينكه 85 درصد توليدات اين شركت فرآورده اصلي و 15 درصد فرآورده فرعي و ويژه است، با قدردانی از تعامل دوسويه پالايشگاه و اتاق بازرگاني، ابراز اميدواري كرد: همه مسئولان استاني در يك مسير و براي بهبود شرايط استان گام بردارند و در اين راستا از صنايعي كه در جهت اقتصاد استان و كشور فعاليت می‌کنند، حمايت شود تا روزهاي بهتري براي اصفهان رقم بخورد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان با معرفی شركت پالايش نفت اصفهان بعنوان اولين شركت پالايشي در كشور از نظر تنوع توليد، ابراز امیدواری نمود که طرح های بهبود فرایندی این مجموعه و مشکلات از طریق تعامل هرچه بیشتر روسای دستگاه های اجرایی استان و پتانسیل های موجود در اتاق بازرگانی مرتفع شود.

در این نشست مقرر شد به منظور تقویت بنیه شرکت های عضو اتاق هم در استفاده از پیمانکاران ساخت و تجهیزات و هم در تامین مواد اولیه صنایع پایین دستی پالایشگاه، جهت اعضای اتاق بازرگانی اصفهان از طریق تشکیل کارگروهی مشترک تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود.