درکارگروه اقتصادی بنیاد نصف جهان که با حضور وزیر راه و شهرسازی در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد، ضمن تاکید بر نقش مهم برند و لجستیک در کارآمد شدن اقتصاد کشور، پیشنهاد واگذاری زمین در مجاورت شهرک های صنعتی به منظور احداث خانه‌های سازمانی برای کارگران واحدهای صنعتی ارائه شد.

fبه گزارش اقتصاد بازار، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این جلسه که با حضور رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، معاونان استاندار، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و مدیرعامل فولادمبارکه اصفهان برگزار شد، گفت: راز و رمز پیروزی انقلاب و تداوم آن بر اساس فرموده مقام معظم رهبری کلمه توحید و توحید کلمه بوده و دشمن برای ایجاد خلل در این وحدت کلمه تاکنون بسیار تلاش نموده است.

وزیر راه و شهرسازی، گام برداشتن خالصانه در مسیر خدمت را موجب دستیابی به موفقیت دانست و افزود: ما برای اعتلای حق، انقلاب نمودیم و این مسیر دارای فراز و نشیب هایی است که با همبستگی، همدلی و با توکل به خداوند متعال می توان در این راه موفق عمل کرد.

وی همچنین ثابت قدم بودن و مصمم ماندن را از ضروریات همیشگی موفقیت کشور دانست و با تاکید بر اینکه جغرافیای اقتصاد ما از جغرافیای سرزمینی ما گسترده‌تر است، گفت: در شرایط رقابتی امروز در تجارت برای از دست ندادن فرصت بازار، باید جنگید و سهم گرفت.

اسلامی افزود: جغرافیای اقتصادی ما باید گسترش بیشتری یابد؛ زیرا تنها در این صورت درآمد سرانه، بهره وری و ارزش افزوده ای که باید ایجاد کنیم، می‌تواند محقق شود.

وی زمان حال را بخش مهم تاریخ ایران دانست و افزود: در این زمان در کنار پیشرفت، باید گام های موثری در راستای قوی تر شدن اقتصاد کشور، مقاوم سازی مردم و مهیا نمودن شرایط زندگی پیشرفته برداشت.

اسلامی، ضرورت تشکیل کنسرسیومی با مشارکت بخش خصوصی برای اتمام پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران را مطرح کرد و گفت: نگاه ما به این پروژه، نگاهی راهبردی است و با این پروژه می توان جلوه ای از توسعه یافتگی را در کشور پایه‌گذاری نمود.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: برای مقاوم و کارآمد شدن اقتصاد کشور، نیازمند دو قدرت برند و لجستیک هستیم و نظام جامع لجستیک نیز نگاه فرامنطقه ای داشته و باید این اقدام بصورت یکپارچه انجام شود.

واگذاری زمین در مجاورت شهرک های صنعتی بمنظور احداث خانه‌های سازمانی

در ادامه مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با تبریک عید خجسته غدیر خم، خواستار حمایت ویژه وزارت راه و شهرسازی از پروژه قطار سریع السیر اصفهان- تهران شد و گفت: شکسته شدن سد این پروژه، مدلی اساسی و ماندگار برای دولت و آحاد ملت خواهد بود.

وی ضمن حمایت از طرح اقدام ملی مسکن، پیشنهاد واگذاری زمین در مجاورت شهرک های صنعتی به منظور احداث خانه‌های سازمانی برای کارگران این واحدهای صنعتی را ارائه داد و افزود: بخشی از سرمایه‌گذاری در ایجاد شهرک‌های اقامتی می‌تواند از سوی فعالان اقتصادی و واحدهای صنعتی صورت گیرد. گفتنی است این پیشنهاد مورد تایید وزیر قرار گرفت.

حمیدرضا فولادگر، رئیس کارگروه اقتصاد و صنعت بنیاد نصف جهان با بیان اینکه این بنیاد حدود 10 سال پیش بنا بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت بازگشت اصفهان به جایگاه منبع نورافشانی به جهان اسلام شکل گرفت، افزود: کارگروه اقتصاد و صنعت نیز پیگیری پروژه‌های مهم نیمه تمام استان، جذب سرمایه، رفع موانع سرمایه‌گذاری، جلوگیری از سرمایه‌گریزی و بهبود محیط کسب و کار استان را در دستور کار قرار داده است.

وی کمک به ایجاد شرکت های سرمایه گذاری، هلدینگ ها و صندوق های پروژه را از دیگراقدامات این کارگروه عنوان کرد و هدف از برگزاری این جلسه را بیان مسایل مربوط به قطار سریع السیراصفهان- تهران، مباحث مربوط به حومه کلانشهر اصفهان، تبیین مشکلات انبوه سازان مسکن، مباحث گردشگری و کمک به همپوشانی بندر خشک و مرکز لجستیک اعلام نمود.

علی کرباسی زاده، مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با تاکید بر ضرورت ترسیم چشم انداز توسعه در پروژه‌های سرمایه‌گذاری کشور گفت: اتاق بازرگانی اصفهان با راه اندازی شورای هماهنگی توسعه پایدار استان، اقدام به فعالیت های مطالعاتی در راستای تدوین چشم انداز توسعه پایدار اصفهان برای سال 1414 نموده است.

وی خواستار حمایت وزارت راه و شهرسازی برای تدوین این چشم انداز و رفع موانع سرمایه‌گذاری در استان شد.