پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازار

امروز: شنبه 5 مهر 1399, 8 صفر 1442, Saturday 26 September 2020
کد خبر: 11352
منتشر شده در پنج شنبه, 17 بهمن 1398 08:33
تعداد دیدگاه: 0

مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی لایحه بودجه سال ۹۹، درآمد یک میلیارد یورویی از استخراج رمز ارزها پیش‌بینی کرد. به گزارش فارس، در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره بخش فناوری اطلاعات و...

مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی لایحه بودجه سال ۹۹، درآمد یک میلیارد یورویی از استخراج رمز ارزها پیش‌بینی کرد. به گزارش فارس، در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ آمده است: «استخراج رمز ارز بازاری پویاست که درآمد سالانه ۵ میلیارد و ۲۲۰ میلیون یورو از آن قابل کسب است. ظرفیت تولید برق بلااستفاده ایران در ۹ ماه از سال به ۲۰ هزار مگاوات می‌رسد و استفاده درست از ظرفیت شبکه برق ایران می‌تواند درآمد یک میلیارد یورویی را به ایران وارد کند.

پیشرفت سریع فناوری استخراج، سودآوری تجهیزات قدیمی را روز‌به‌روز کاهش می‌دهد و از طرف دیگر رقابت در کسب سهم بیشتر از بازار می‌تواند موجب کاهش سود بازیگران شود.

در مصوبه ۱۳/ ۵/ ۱۳۹۸ هیات‌وزیران علاوه بر اینکه قیمت برق بدون ملاحظات فصلی تعیین شده به‌حدی این تعرفه بالا تعیین شده است که مخاطره استفاده غیرقانونی از ظرفیت برق را منطقی می‌کند و از سوی دیگر به دلیل عدم تعیین یک مقدار مشخص، محاسبه سود و زیان برای مشارکت در این بازار را دشوار کرده است.» بنابراین گزارش، استخراج‌کنندگان رمزارزها بارها نسبت به نرخ برق تعیین‌شده از سوی وزارت نیرو معترض هستند و اعلام می‌کنند که این تعرفه بالا باعث خواهد شد این استخراج‌کنندگان متضرر شوند.

نوشتن دیدگاه


آخرین اخبار