پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازار

امروز: شنبه 5 بهمن 1398, 29 جمادی‌الاول 1441, Saturday 25 January 2020
شهر جدید جمنیاجو (Diamniadio) به عنوان مظهر عینی از برنامه توسعه سنگال در سال 2014 (PSE) در 30 کیلومتری داکار (پایتخت سنگال) با هدف تمرکززدایی و کاستن از ازدحام جمعیت و ترافیک شهری و... پایتخت بنا شده است.
بیوس آرون منیام (Bios Aaron Maniam)، یکی از سیاستگزاران دولت سنگاپور، با حضور در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون پیرامون "پروژه کشور هوشمند سنگاپور" سخنرانی کرد. (مقاله SINGAPORE’S SMART NATION نیز در پیوست آمده است)
موافقتنامه تجارت ترجیحی ایران با دی هشت اجرایی شد : سازمان توسعه تجارت ایران اعلام كرد ، موافقتنامه تجارت ترجیحی دی هشت بین كشورهای ایران ، مالزی ، نیجریه ، تركیه ، اندونزی ، و پاكستان اجرایی شد.
علاقمندان به حضور در مناقصات و پروژه های صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور افغانستان می توانند به وبگاه برگزاری مناقصه و فرایند داوطلبی اداره تدارکات ملی افغانستان مراجعه نمایند .
شرکت اویلرهرمس، که یکی از بزرگترین شرکت های خدمات مالی و بیمه جهان می‌باشد بخشی از گزارش نوامبر خود را در زمینه ریسک صادراتی به وضعیت اقتصادی الجزایر اختصاص داده است.
مناقصات در کشور جمهوری عربی سوریه در دو دسته رسمی و غیررسمی قابل بازیابی هستند که بدینوسیله مهمترین منابع انتشار اطلاعات مربوط به مناقصات در این کشور برای علاقمندان و فعالین بخش صدور خدمات فنی و مهندسی و شرکت های بازرگانی ایرانی به شرح زیر معرفی می گردند ؛
روح ایجاد منطقه آزاد تجاری قاره آفریقا به ناسونالیسم آفریقایی در دهه 60 میلادی برمی‌گردد اما تصمیم عملی بر ایجاد آن در جریان هجدهمین نشست سران اتحادیه آفریقا در ژانویه 2012 کلید خورد و در بیست و پنجمین نشست سران اتحادیه آفریقا در ژوهانسبورگ تعیین اهداف ، اصول و مسیر ایجاد این منطقه آزاد تجاری در دستور کار قرار گرفت. اولین نشست مذاکراتی ایجاد منطقه آزاد در فوریه 2016 در آدیس آبابا (اتیوپی) برگزار...
سایت خبری روداو با انتشار مقاله ای از سیپان شیروانی، استاد اقتصاد در دانشگاه صلاح الدین اربیل، پیش بینی کرده است که اقتصاد اقلیم کردستان در سال 2020 در 7 حوزه اقتصادی دچار تاثیرات مثبت یا منفی داخلی و منطقه ای خواهد شد.
اولین نمایشگاه گردشگری سلامت ایران در اربیل کردستان عراق با حمایت شورای راهبردی گردشگری سلامت ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از 26 الی 28 آذر ماه 1398 در هتل دیوان اربیل و با حضور سر کنسول کشورمان در اقلیم کردستان عراق، و تعدادی از مقامات اقلیم کردستان عراق برگزار شد. شرکت دکوپاژ مجری و برگزار کننده این نمایشگاه بود. در این نمایشگاه بسیاری از فعالان حوزه گردشگری سلامت در ایران از...
معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ هزار ۲۰۰ میلیارد ریال میزان سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند شد، که در مقایسه با سال گذشته که هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بود رشد ۴۲ درصدی را نشان می‌دهد.

چرا کریدور شمال - جنوب در توسعه روابط مهم است؟
منطقه آزاد انزلی به واسطه قرار گیری مجتمع بندری کاسپین در این منطقه و گذر کریدور شمال به جنوب از آن، نقش بسیار مهمی در توسعه روابط منطقه‌ای کشور ایفا خواهد کرد. در همین راستا نیازمند تکمیل به موقع و با کیفیت مسیر حمل و نقل ریلی این کریدور در ایران هستیم.
اقلیم کردستان عراق ترکیه را از بازارش طرد کرد

درآمد ایران از بازار عراق ١٠ برابر درآمد آن از بازار کشورهای اروپایی است ایران معادل نیمی از درآمد نفتی‌ سال ٩٩ را از بازار عراق به دست می‌آورد
گفتگو با عبدالرحیم کردی، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار

عبدالرحیم کردی، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار: در این سال‏ها این منطقه از لحاظ جذب سرمایه موفق عمل کرده است و رتبه یک درآمد را در مناطق آزاد دارد؛ اگر چه مشمول کردن مناطق آزاد برای پرداخت مالیات روند دستیابی به یک منطقه آزاد قابل رقابت با کشورهای همسایه را کند خواهد کرد
فصلی نو در روابط تجاری«تهران- پکن»

ایران و چین فصل تازه‌ای از روابط اقتصادی خود را آغاز می‌کنند، در این فصل صحبت از توسعه همکاری‌ها در قالب صادرات غیر نفتی و ایجاد فضای جدید برای تجار اقتصادی است.
روز پنجشنبه، ۱۴ آذر ماه دو عملیات عمرانی در منطقه آزاد چابهار با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار و مدیرعامل منطقه آزاد کلنگ زنی شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان سال بتوانیم میزان صادرات از این منطقه را به میزان ۱۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش دهیم.
معاون اتاق بازرگانی و صنایع سلیمانیه عراق از تاسیس شهرک صنعتی و بازار مشترک بین ایران و عراق در مرز پرویزخان خبر داد و گفت: فعالان و سرمایه‌گذاران در این شهرک از پرداخت تعرفه واردات معاف خواهند بود.
درپیش رویداد ماراتون صادرات اتاق بازرگانی اصفهان انجام شد:

گلشیرازی: شتاب دهنده‌های تجارت الکترونیک، بازاریابی و کسب‌وکارهای نوپا به کمک اقتصاد اصفهان می آیند
رویداد «ماراتن صادرات» به همت مرکز توسعه کسب‌وکار اتاق بازرگانی اصفهان و باهدف انجام تحقیق بازار کالاهای دارای مزیت صادراتی اصفهان آذرماه جاری برگزار خواهد شد. براین اساس، نشست صفرتا صد صادرات به همت مرکز توسعه کسب‌وکار اتاق بازرگانی اصفهان و با حضور احمد روستا، مدرس و مشاور بازاریابی، در سالن همایش‌های بین‌المللی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد تا به عنوان پیش رویداد ماراتن صادرات زمینه را برای...
منا (به انگلیسی: MENA - Middle East and North Africa) به معنی خاورمیانه و شمال آفریقا اصطلاحی است که برای نامیدن کشورهای عمده تولیدکننده نفت که در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا قرار دارند به کار می‌رود. حد این منطقه از کشور مراکش در شمال غربی قاره آفریقا آغاز می‌شود و تا ایران، شرقی‌ترین کشور منطقه خاورمیانه امتداد می‌یابد. این منطقه دارای ۶۰ درصد منابع نفتی و ۴۵ درصد منابع گازی جهان است. اقتصاد...
طبق پاراگراف اول از ماده 56 از قانون اصلاح شده شماره یک در سال 1992 و بر اساس آنچه توسط شورای وزیران کردستان عراق ارائه شد مجمع ملی کردستان در پانزدهمین جلسه خود در تاریخ 4 جولای 2006 قوانین ذیل را به تصویب رسانید.