پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازار

امروز: یکشنبه 6 مهر 1399, 9 صفر 1442, Sunday 27 September 2020
کد خبر: 11274
منتشر شده در شنبه, 12 بهمن 1398 00:40
تعداد دیدگاه: 0

بانک توسعه صادرات ایران از تاریخ سوم بهمن به سامانه هریم (هدایت رمز یکبار مصرف) بانک مرکزی متصل شد.  

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران به نقل از مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات این بانک، روش‌های دریافت رمز دوم یکبار مصرف از یکی از دو طریق استفاده از سامانه تولید رمز «ریما» و روش پیامکی میسر خواهد بود.روش اول مختص دارندگان گوشی هوشمند بوده و برای پلت‌فرم‌های Android و iOS قابل استفاده است.

روش دوم برای آن دسته از مشتریانی است که یا فاقد گوشی هوشمند بوده یا به هردلیلی تمایلی به استفاده از سامانه تولید رمز ندارند. راهنمای فعال‌سازی و استفاده برای هریک از روش‌های اعلام شده در پورتال رسمی بانک به نشانی www.edbi.ir موجود است. با اتصال به سامانه هریم، مشتریان بانک می‌توانند در زمان استفاده از درگاه‌های پرداخت یا سامانه‌های پرداخت موبایلی، با انتخاب دکمه «رمز دوم پویا» و متناسب با انتخاب هریک از روش‌ها، برای انجام تراکنش ها، رمز دوم یکبار مصرف را دریافت کنند.

همچنین سامانه تولید رمز یکبار مصرف ریما با قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل Android ۱۰ با مراجعه به پورتال رسمی این بانک و انتخاب منوی خدمات الکترونیک و زیر منوی فعال‌سازی رمز دوم پویا امکان پذیر شده است. ضمنا از روز سه شنبه هشتم بهمن ماه، ارائه رمز دوم ایستا متوقف شده و تنها با مراجعه حضوری به شعب استفاده از آن امکان پذیر خواهد بود. دریافت و استفاده از سامانه‌های تولید رمز یکبار مصرف ریما، تنها از طریق پورتال رسمی بانک توسعه صادرات ایران امکان‌پذیر است و دریافت این سامانه‌ها از سایر روش‌ها (نظیر کانال‌های تلگرامی و...) مورد تایید این بانک نیست.

نوشتن دیدگاه


آخرین اخبار